Przypomnienie do władz gminy Nowogród o centrum przesiadkowe

Do władz gminy Nowogród
Dziękuję za to że jest już oznaczony autobus do Turowa na przystankach pośrednich. Czy istnieje możliwość przesunięcia godzin odjazdów autobusu ZKP oraz dodania sieci kilku nowych przystanków komunikacji miejskiej - aby za pomocą autobusów ZKP stworzyć pętlę autobusów przy dworcu kolejowym Nowogród Osiedle a następnie ulicami Spacerową, Dworcową wykonanoby po 2-3 kursy podmiejskie obsługując jakby nową linię miejską.  Komunikacja na terenie miasta mogłaby być z początkiem bezpłatna.
Pozdrawiam
Adam

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Adam Fularz <Adam.Fularz@wieczorna.pl>
Data: środa, 20 lutego 2019
Temat: Przy do władz gminy Nowogród o centrum przesiadkowe
Do: rada.miejska na s. nowogrodbobrz.pl


Petycja do władz gminy
Radni Miejscy
Urząd Miasta i Gminy Nowogród Bobrz.

W dniu wczorajszym jechałem autobusem z Nowogrodu Bobrzańskiego do Turowa. Przystanek autobusowy w ogóle nie znajdował się na wysokości dworca kolejowego- jak nakazywałaby logika budowy centrów przesiadkowych. W dodatku- rozkład jazdy jaki tam wisiał, był chyba sprzed kilku lat, chyb 4 czy 5. 

Zrezygnowany chciałem iśc pieszo do Turowa, gdy wtem nadjechał autobus, którego nie było w rozkładzie, i zatrzymał się na przystanku. Był to kurs szkolny. Zdziwiłem się że autobus w ogóle jechał tam gdzie zamierzałem iść pieszo i że przypadkiem na niego trafiłem.

Skoro gmina za to płaci, to dlaczego:
1. Autobus nie ma numeru linii? Tablica kierunkowa chyba była. Ale linie w okolicy- nawet jeśli są szkolne, mogłyby obsługiwać ruch do pracy i z pracy. W Nowogrodzie panuje smog, powietrze jest zatrute. Jakaś nikła forma komunikacji zbiorowej w okolicy mogłaby postac dzięki kursom szkolnym

2. Autobusy nie mają rozkładów na przystankach? To przecież nie jest wiele pracy by taki rozkład rozwiesić, albo dac kierowcom autobusów, by pewnego dnia autobus pojechał dłużej bo kierowcy będa musieli porozlepiać rozkłady na przystankach. 

Regionalne centrum przesiadkowe
Wnoszę też o budowę malutkiego, niewielkiego centrm przesiadkowego przy dworcu kolejowym w postaci wykorzystania ulicy Zdrowej i Kolejowej (ulic chyba brukowanych) bez ich przebudowy dla kursowania autobusów. Przy dworcu zbudowanoby rodzaj regionalnego centrum przesiadkowego- dworca autobusowo- kolejowego z początkowo tylko jednym przystankiem (z uwgi na niewielki ruch). Nie budowanoby nowych budynków ale wykorzystanoby zabytkowy obiekt dworca kolejowego oraz istniejące ulice brukowane bez ich przebudowy czy asfalowania (bo i po co?). 

W sumie gmina zbudowałaby tylko wiatę przystankową na rogu Zdrowej i Kolejowej oraz dostosowałaby dworzec kolejowy do poczekalni centrum przesiadkowego.
Pozdrawiam
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze

Popularne posty