Zielonogórskie bike parki będą demontowane do końca roku szkolnego. Nowe pismo z RDPL

Nadleśnictwo informuje iż trasy do DH - w przypadku braku odpowiedzi ze strony korzystających- zwykle osób niepełnoletnich- zostaną usunięte. Poprzednio władze usunęły bikepark Jagodowe Wzgórze.- tak wynika z pisma zawierającego "informację dotyczącą tras rowerowych downhill na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra". 

W 2013 roku zaplanowano, jak wynika z materiałów przesłanych przez pana Janusza Kubickiego, Bike Park na Górze Tatrzańskiej. Mimo upływu 83 lat, propozycji nie zrealizowano. Bike park nie był zbyt drogi, wymagał prac ziemnych i kilku drewnianych przeszkód. Wizualizację bike-parku załączono.

Na Kosowej Górze młodzi ludzie sami zbudowali bike park do uprawiania downhillu. Czy Lasy Państwowe mogą go zniszczyć  jak wynika z pisma? Trasy są bezpańskie, ich twórcy zwykle wyjechaliz  miasta do lepszych miejsc dla rowerzystów. Już poprzednio zniszczono bike park na Wzgórzu Jagodowym na szkodę kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy PLN. Młodzi ludzie sami do zbudowali, ale bike park zniszczono podczas wycinki drzew na Jagodowym Wzgórzu.

Najbardziej niebezpiecznym bike parkiem Zielonej Góry jest trasa zjazdowa do downhillu w Parku Poetów. Wąska ścieżka wije się niebezpiecznie blisko między drzewami, jest kręta i ostra, zbudowano tam także kilka hopek do skakania. Rafał G. młody downhillowiec, rozbił się tam o drzewo, gdy razem jeździliśmy w tym praku kilka lat temu. Mój brat odwoził do do szpitala samochodem terenowym, ponieważ teren jest trudno dostępny i karetka nie mogła tam dojechać. 

Władze miasta mogłyby naprawić ten bardzo niebezpieczny dla użytkowników miejski bikepark. Sam korzystam z tego bikeparku i budowałem tam z grupą znajomych różne hopki i przeszkody do skakania, ale zostały one już rozmyte przez deszcze. Koszty prac ziemnych to kilka- kilkanaście tys. PLN. Do budowy bike parku możnaby wykorzystać teren dawnej skoczni narciarskiej w Parku Poetów. Ongiś znajdował się w tym miejscu wyciąg orczykowy, dziś pozostała stroma góra u której podnóża przez ok. tydzień budowałem większą hopkę do skakania, obecnie już zniszczoną przez ulewy i deszcze. 

W wielu miastach Europy i świata wykorzystuje się teren górzysty, by budować atrakcyjne trasy zjazdowe dla miłośników downhillu. Jest to coraz bardziej popularny sport, także w Zielonej Górze. Niestety, lokalne trasy zjazdowe na Górze Majze, Górze Bismarka są wymagające i nie nadają się dla osób zaczynających dopiero ten sport. W mieście brakuje tras o umiarkowanym poziomie trudności, na których swoje umiejętności mogliby doskonalić początkujący. Istniejące obiekty sportowe wznieśli sami młodzi ludzie uprawiający ten sport i dostosowali je do swoich możliwości. Osoba początkująca nie może korzystać z tak trudnych tras.


--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
+442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.


Komentarze

Popularne posty