Wniosek o całoroczne wznowienie linii autobusowej nr 34 (do Wysokiego) oraz nr 16 i 23 w Ziel. Górze jako linii pozaszczytowej

do MZK Zielona Góra
Wniosek o całoroczne wznowienie linii autobusowej nr 34 jako szczytowej oraz nr 16 w Ziel. Górze jako linii pozaszczytowej. 


Szanowni Państwo,
Czy do Wysokiego z pętli na osiedlu Czarkowo może kursować mikrobus? Wznowionoby linię nr 34 małym taborem, mikrobusem, tylko do przesiadki na większy tabor.

Tak samo proponuję obsłużyć moje sąsiedztwo, pozbawione od lat komunikacji z uwagi na mostek i przejazd. Gdyby dopasować tabor do małych potoków jakie kursują na os. Wyspiańskiego, a kursy te uczynić bepłatnymi lub z biletami np. tylko ulgowymi (przejazd promocyjny- w taryfie ulgowej), wówczas być może podróżni z os. Szwajcarskiego wróciliby do komunikacji zbiorowej. Zaoszczędzonoby różnicę w kosztach wozokm dla duzego taboru do pętli ul. Wyspiańskiego miejsce zwane Stare Zoo. Kiedyś tu było także miasteczko ruchu drogowego. W tym miejscu mieszkają sarny, kiedyś żyły tutaj dziki. 

Myślę że mieszkańcy os. Szwajcarskiego woleliby zwłaszcza zimą mieć bezpośredni dojazd na osiedle bez konieczności pokywania pieszo przejazdu kolejowego oraz mostków i stromej ścieżki do ul. Kmicica i wyżej na skarpie strumienia. 

Obawiam się że obecnie dostęp do oferty MZK dla moich sąsiadów z ul. Ketlinga, Kmicica, Wołodyjowskiego, Zagłoby,  etc.  jest trudny- mostek nad strumykiem Gęśnik przy posesji nr 27 na to osiedle jest oblodzony o tej porze roku, a jest to jedyne sensowne dojście dla całej zachodniej części osiedla. 

W ogóle nie ma sensu naprawiać tego mostu, lepiej jest dostosować tabor do spodziewanych- niskich potoków. Mikrobusy mogłyby kursować np. o 60 minut. 

Wnoszę do MZK o wynajęcie podwykonawcy który wznowiłby:

Proponowaną linię mikrobusową nr 34 kursującą w szczycie na trasie: Wysokie- Łężyca- nowa pętla na osiedlu Czarkowo, które przebudowanoby na małe centrum przesiadkowe dla tego rodzaju usług. 

Proponowaną linię mikrobusową nr 16 kursującą na trasie: parking od strony Hotelu Leśny przy nowej hali do koszykówki na ul. Amelii- Ketlinga - Wołodyjowskiego (z zajadem częścią kursów ul. ul. Kmicica pod schronisko dla zwierząt) - Ul. Szwajcarska- ul. Wyspiańskiego - Staszica- ul. Bema- centrum przesiadkowe Dworzec Główny. (szkic w załączeniu)

Proponowaną linię mikrobusową nr 23 kursującą na trasie: parking od strony sali weselmnej ul. Zagłoby 9 róg Dolina Zielona- (z zajadem częścią kursów ul. ul. Kmicica pod schronisko dla zwierząt) - Ul. Szwajcarska- ul. Wyspiańskiego - Staszica- ul. Bema- centrum przesiadkowe Dworzec Główny. 
 
Pozdrawiam,
Adam

Odpowiedzi UM

W dniu środa, 19 sierpnia 2020 Biuro Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej <GospodarkaKomunalna na serw. um.zielona-gora.pl> napisał(a):

 


 

   Odpowiadając na Pana wiadomości dotyczące obsługi komunikacyjnej
osiedla Szwajcarskiego, osiedla Cegielnia, osiedla Zastalowskiego i
Chynowa wyjaśniam, że na dzień dzisiejszy Miasto Zielona Góra nie
planuje rozbudowy oferty przewozowej realizowanej przez Miejski Zakład
Komunikacji w Zielonej Górze. Nie planuje się też działań zmierzających
do włączenia w system miejskich przewozów prywatnych przewoźników
dopłacając do ich przewozów.
Jeśli w przyszłości budżet miasta pozwoli na objęcie obsługą wskazanych
przez Pana osiedli wówczas wniosek ten ponownie rozważymy.
 
Hanna Ratajczak-Garbaj
Z-ca Dyrektora Biura Gospodarki Komunalnej
Urząd Miasta Zielona Góra,
ul. Boh. Westerplatte 23
tel. (68) 47 94 533
fax (68) 45 57 114

---------- Forwarded message ----------
From: Biuro Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej <GospodarkaKomunalna na s. um.zielona-gora.pl>
Date: Thursday, August 27, 2020
Subject: Fwd: Fwd: RE: Ponowny wniosek dot. obsługi komunikacyjnej os. Szwajcarskiego
To: Adam na s. wieczorna.pl




 
Tak jak pisaliśmy nie planuje się działań zmierzających do włączenia w system miejskiej komunikacji przewozów prywatnych przewoźników. W związku z tym nie podejmujemy działań i nie podejmujemy w tym zakresie rozmów.
Na terenie Miasta Zielona Góra przewozy miejskie realizuje tylko Miejski Zakład Komunikacji, do którego miasto obecnie przekazuje dotację w wysokości 30 mln rocznie.
 

Hanna Ratajczak-Garbaj
Z-ca Dyrektora Biura Gospodarki Komunalnej
Urząd Miasta Zielona Góra,
ul. Boh. Westerplatte 23
tel. (68) 47 94 533
fax (68) 45 57 114
 
 

 



Dziękuję.  

Próbowałem zadzwonić ale nikt nie odbiera. Przypomnę że prywatny przewoźnik jeździ na pusto bez pasażerów ulicąWyspiańskiego co widzę niemal codziennie mieszkając w okolicy.  Czy UM w ogóle się z nim skontaktowal ? Skąd UM wie że go nie stać i jaka jest to kwota dotacji? 

Pozdrawiam

adam


Trasy linii jakieby wznowiono częściowo po ich dawnych trasach.

Linia autobusowa nr 34 (Zielona Góra)


Linia autobusowa nr 34 (Zielona Góra)
34wysokie.PNG
Status usługi:Nieaktywna
Rodzaj:Dzienna (podmiejska)

Linia autobusowa nr 34 w Zielonej Górze - jedna z nieaktywnych linii autobusowych MZK Zielona Góra. Została zlikwidowana wraz z rozkładem wprowadzonym 1 marca 2011 roku, gdy zrezygnowano z obsługi koumunikacji miejskiej gminy Czerwieńsk.

Trasa

Od 01.03.2011

Linia nie istnieje.

Do 28.02.2011

Trasa: DWORZEC PKP - Bohaterów Westerplatte - Aleja Wojska Polskiego - Zjednoczenia - Przylep - Płoty - Czerwieńsk - WYSOKIE

Wybrane kursy:

  • DWORZEC PKP - CZERWIEŃSK

Linia autobusowa nr 23 (Zielona Góra)


Linia autobusowa nr 23 (Zielona Góra)
23wyspianskiego.png
Status usługi:Nieaktywna
Rodzaj:Dzienna

Linia autobusowa nr 23 w Zielonej Górze - jedna z nieaktywnych linii autobusowych MZK Zielona Góra. Została zlikwidowana w związku z przeniesieniem jej kursów na linię 19.

Trasa

Od 01.06.2020

Linia nie istnieje.

Do 31.05.2020

Trasa: ŁĘŻYCA - Batorego - Kupiecka - Bohaterów Westerplatte - Dworzec Główny - Staszica - WYSPIAŃSKIEGO

Od 18 lipca do 15 grudnia 2017 roku w stronę ulicy Wyspiańskiego, zamiast przez ulicę Bohaterów Westerplatte, autobusy tej linii kursowały przez ulicę Chopina w związku z remontem.

12 marca 2018 rozpoczął się remont Dworca PKP związany z budową centrum przesiadkowego. Wszystkie linie, których trasa przebiega ulicami Bema i Staszica mają tymczasową korektę trasy, a sam przystanek "Dworzec PKP" został przeniesiony na ulicę Bohaterów Westerplatte.

W obydwu kierunkach zamiast przez ulicę Staszica, autobusy tej linii do odwołania od razu jadą w stronę pętli przy ulicy Wyspiańskiego, pozostałe części trasy nie uległy zmianie.

Od 4 kwietnia 2018 roku w związku z remontem ulicy Batorego do odwołania wytyczony został objazd.

Trasa: WYSPIAŃSKIEGO - Dworzec Główny - Bohaterów Westerplatte - Aleja Wojska Polskiego - Zjednoczenia - Energetyków - Batorego - ŁĘŻYCA

Od 17 czerwca 2019 roku autobusy ponownie kursują przez ulicę Staszica, jednakże nadal obowiązuje objazd przy ulicy Batorego.

20 grudnia 2019 roku autobusy wróciły na swoją stałą trasę.

Wybrane kursy:

  • ŁĘŻYCA - DWORZEC GŁÓWNY
  • DWORZEC PKP - WYSOKIE (do 2008)
  • BATOREGO - DWORZEC GŁÓWNY

Linia autobusowa nr 16 (Zielona Góra)


Linia autobusowa nr 16 (Zielona Góra)
Mzkzgora-16.png
Status usługi:Nieaktywna
Rodzaj:Dzienna (miejska)

Linia autobusowa nr 16 w Zielonej Górze - jedna z nieaktywnych linii autobusowych MZK Zielona Góra.

Trasa

Od 01.01.2009 do ???, oraz obecnie

Linia nie istnieje.

Do 31.12.2008, Od 01.03.2012 do ???

Trasa: WYSPIAŃSKIEGO - Staszica - Dworzec PKP - Bohaterów Westerplatte - Aleja Wojska Polskiego - Dąbrówki - Łużycka - Zachodnia - ZAWADZKIEGO "ZOŚKI"


--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra



Komentarze

Popularne posty