Pytanie - port rzeczny w Milsku

Do Radnych gminy Zabór

Szanowni Państwo,

Przypomnę o sprawie pogłębienia wejścia do kanału w Milsku który nadaje się na port rzeczny. 
Proponuję budowę przez PGW Wody Polskie portu rzecznego w Milsku na ujściu rzeczki Jasieniec- jakby starorzeczu które odchodzi w Milsku- od koryta Odry w kierunku południowym.
Pozdrawiam
Adam Fularz
Redakcja Transport.org.pl

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Adam Fularz <Adam.Fularz nanz. wieczorna.pl>
Data: wtorek, 29 października 2019
Temat: Pytanie - port rzeczny w Milsku
Do: Robert Sidoruk | Wójt Gminy Zabór <r.sidoruk na serw.gminazabor.pl>


Szanowny Panie, 

Dziękuję za odpowiedzi, ale jako dyplomowany ekonomista mam wrażenie że najpierw powinno się inwestować w infrastrukturę dochodową- która przyniesie zyski dla całej gminy, a nie będzie zwykłą konsumpcją. Pomysł budowy infrastruktury turystycznej która ma generować przychody z turystyki dla reszty mieszkańców gminy- nie jest wcale kosztowny. 

Może Pan wykorzystać osoby skazane na prace społeczne czy zorganizować prace interwencyjne w celu wykopania przekopów/ kanałów. Okres zimowy może Pan wykorzystać na pozyskanie zgód, projektów i finansowania dla takiej inwestycji. Przecież to są głównie prace ziemne. Na mosty przez kanały można uzyskać rządowe dofinansowanie.

Pisze Pan w swojej odpowiedzi o potrzebach finansowych  na cele konsumpcyjne (drogi, wodociągi, obiekty kultury) a jednocześnie gmina musi na to zarobić. Pisząc ten list, pokazuję jak to zrobić technicznie. Poprawa jakości infr. turystycznej przyciągnie turystów, przecież tutaj można stworzyć drugi Łagów, tylko podnosząc poziom wody w jeziorze Zabór i Liwno, powiększając je, łącząc tutejsze zbiorniki przekopami.

Pozdrawiam





wt., 29 paź 2019 o 08:19 Robert Sidoruk | Wójt Gminy Zabór <r.sidoruk na s.gminazabor.pl> napisał(a):

Szanowny Panie !!

Gmina Zabór w roku 2015 wstąpiła do Stowarzyszenia „Odra dla Turystów", ponieważ Stowarzyszenie to zajmuje się rozwojem turystyki na rzece Odrze. W momencie wstąpienia, Stowarzyszenie realizowało budowę 10 portów w miejscowościach leżących nad Odrą, na odcinku od Bytomia Odrzańskiego do Kostrzyna, na które otrzymało dofinansowanie. Gminy (jak nasza), które wstąpiły do Stowarzyszenia miały mieć budowane przystanie w drugim etapie, lecz problemy z realizacją  budowy pierwszego etapu bardzo się opóźniły. Jednym z problemów z jakim stowarzyszenie się boryka to bardzo niski stan wody na rzece. W chwili obecnej stowarzyszenie dysponuje dwoma statkami wycieczkowymi i 10 przystaniami ale brak warunków do pływania paraliżuje działalność stowarzyszenia. Koszty utrzymania statków, personelu, wybudowanych przystani ciągle rosną a brak możliwości pływania nie przynosi dochodów.

W chwili obecnej Zarząd stowarzyszenia a także członkowie obradują nad dalszymi losami stowarzyszenia. Jak będzie decyzja to tego nie wiem na tą chwilę.

Gminy Zabór poczyniła wstępnie rozeznanie gdzie były by spełnione warunki do wybudowania przystani i na pewno nie może to być w Milsku. Jednym miejscem, które przy normalnym stanie wody te warunki spełnia to Tarnawa. Będąc członkiem stowarzyszenia łatwiej było by nam pozyskać dofinansowanie do budowy przystani i infrastruktury rekreacyjnej wokół przystani, natomiast w chwili obecnej jest to mało możliwe, ponieważ nie jesteśmy w stanie pokryć tych kosztów z budżetu gminy. Następną trudnością jest uzyskanie pozwolenia od Wód Polskich, nie są przychylni takim inwestycją na ich gruncie. Podobnie jak proponuje Pan wykonanie przekopów na jeziorze Liwno do małego jeziora i dalej. Także uzyskanie pozwolenia graniczy z cudem.

Szanowny Pani Gmina Zabór nie dysponuje budżetem tak wysokim aby realizować takie inwestycje jakie Pan proponuje. Mamy do wybudowania wiele dróg, wodociągów, obiektów kultury a także mieszkań socjalnych. My wiemy doskonale czego od nas oczekuje nasze społeczeństwo i małymi krokami to realizujemy w miarę naszych możliwości, także dziękuję Panu za te wszystkie ciekawe pomysły, które Pan do nas przesyła, może w przyszłości uda nam się choć część ich zrealizować.

 

Z wyrazami szacunku

Robert Sidoruk

Wójt Gminy Zabór

 

From: Małgorzata Bojko | Urząd Gminy Zabór [mailto:ugzabor@gminazabor.pl]
Sent: Tuesday, October 29, 2019 7:39 AM
To: 'Robert Sidoruk'; 'd.gluszak gminazabor.pl'
Subject: FW: Pytanie - port rzeczny w Milsku

 

 

 

From: Adam Fularz [mailto:adam.fularz@wieczorna.pl]
Sent: Monday, October 28, 2019 5:10 PM
To: Sekretariat Urzędu Gminy w Zaborze
Subject: Pytanie - port rzeczny w Milsku

 


Temat: Pytanie - port rzeczny w Milsku
Do: Sekretariat Urzędu Gminy w Zaborze 


Do UG w Zaborze

Szanowni Państwo,

co Państwo sądzą o propozycji uruchomienia portu rzecznego na ujściu rzeczki Jasieniec- jakby starorzeczu które odchodzi w Milsku- od koryta Odry w kierunku południowym? 

 

Zakole to jest połączone wg mojej mapy- do nurtu rzeki Odry. Czy zdaniem UG - gmina mogłaby tutaj urządzić marinę rzeczną i dostosować szeroki odcinek ujścia rzeczki do roli kanału portowego poprzez jego pogłębienie? Brakuje albo został zasypany głębszy odcinek między starorzeczem a głównym nurtem rzeki Odry. Jest to około 60- 70 metrów kanału portowego który odkopanoby.

 

Proponuję marinę zlokalizowaną między numerem budynku 65 a numerami 67 i 68, na końcu szerokiego starorzecza.

 

 

 

pozdrawiam

Adam Fularz

Wydawnictwo Merkuriusz Polski



--
-------




--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl



--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze

Popularne posty