Uzupełnienie dot.: Petycja do władz miasta Gubin dot. programu "Kolej Plus"

Szanowny Panie.
Bynajmniej- nie chodzi mi tylko o wiatę, to mały problem.
Przesłałem grafikę gdzie wskazywałem na możliwość budowy przystanku w centrum miasta. Nikt nie jest w stanie pokryć deficytu jaki generowałyby częste połączenia na podmiejski dworzec poza centrum miasta, więc przewiduję brak większego popytu na to co Państwo pospiesznie planują. Aby kursy były relatywnie częste, konieczny jest przystanek w centrum Gubina. Od Państwa a nie ode mnie zależy czy on powstanie. Swoje propozycje przekazałem Państwu. Czy dotarły?
Pozdrawiam
Adam Fularz
www.transport.org.pl

On Wed, Aug 5, 2020 at 9:50 AM Krzysztof Dziurdziewicz <dziurdziewicz na s. gubin.pl> wrote:

Dzień dobry. Ponowię swoją wczorajszą wypowiedź. Pan Burmistrz Bartłomiej Bartczak wielokrotnie występował do Zarządu Województwa Lubuskiego o rozwiązanie ww. problemu. Niestety nasze zabiegi polityczne, społeczne na razie nie przyniosły efektu. Co do programu Kolej plus, duży nacisk położony został na poprawę liniowej infrastruktury kolejowej, która nie jest we władaniu Miasta Gubin, wiec składanie projektu byłoby bezcelowe. Dalej mowa jest o poprawie punktowej infrastruktury kolejowej (np. mijanki, łącznice, urządzenia sterujące), której też nie posiadamy. Mając powyższe na uwadze wszystko wskazuje na to, że ze względów prawnych i narzuconych warunków rzeczowo-finansowych Gmina Gubin o statusie miejskim ma ograniczone możliwości skorzystania ze wsparcia w danym programie. Ponadto wybudowanie wiaty bez zapewnienia przez Samorząd Województwa odpowiedniego taboru i kursowania pociągów mija się z celem. Prześlemy Pana petycję do Urzędu Marszałkowskiego w Gubinie wraz z naszym wnioskiem o przyspieszenie prac nad zapewnieniem Miastu Gubin połączenia kolejowego. Program kolej plus będzie realizowany w okresie do 2028 roku  więc wyrażam nadzieję, że nabór będzie ponawiany i wtedy po uzyskanej deklaracji od Samorządu Województwa o wpisaniu połączenia regionalnego do Gubina będzie można składać wniosek o wiatę.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof Dziurdziewicz

Naczelnik Wydziału Nieruchomości i Współpracy Zagranicznej

Urząd Miejski w Gubinie

 

 

(..)

 

Wniosek do UM w Gubinie

Wnoszę o wypełnienie wniosku w zakresie infrastruktury punktowej- centrum przesiadkowego na obecnym dworcu PKP w Gubinie.

 

Program Kolej Plus - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

---------- Forwarded message ---------
Od: Adam Fularz <Adam.Fularz wieczorna.pl>
Date: czw., 21 lut 2019 o 13:12
Subject: Petycja do władz miasta Gubin
To: Urząd Miejski w Gubinie <um gubin.pl>

 

Petycja do władz miasta

Radni Miejscy

Urząd Miasta Gubin

 

-- 

 

Drodzy Państwo,

Do Gubina nie docierają pociągi pasażerskie. Aby to zmienić, powinno moim zdaniem powstać centrum przesiadkowe pozwalające na przesiadki z kolei na komunikację miejską. 

 

Regionalne centrum przesiadkowe

Wnoszę o budowę malutkiego, niewielkiego centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Gubinie w postaci wykorzystania ulicy Sikorskiego i tamtejszej pętli- bez jej przebudowy -dla kursowania autobusów regionalnych i miejskich. Przy byłym dworcu kolei zbudowanoby rodzaj regionalnego centrum przesiadkowego- czyli dworca autobusowo- kolejowego z początkowo tylko jednym przystankiem (z uwagi na niewielki ruch) oraz z wyświetlaczami godzin odjazdów i przyjazdów oraz kompletem rozkładów komunikacji zbiorowej w okolicy. Nie budowanoby nowych budynków ale wykorzystanoby jakiś obiekt w okolicu oraz istniejące ulice bez ich przebudowy. 

 

W sumie gmina zbudowałaby tylko nowoczesną wiatę przystankową oraz dostosowałaby jakiś istniejący budynek do roli poczekalni centrum przesiadkowego. 

 

 

Proszę uprzejmie o odniesienie się do treści petycji. Odpowiedź opublikuję.

Pozdrawiam

 

 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.

 

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl

Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764


AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 


Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

 

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

 

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

 

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

 

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

 

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf


 

--

 



--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra



Komentarze

Popularne posty