List dot. przywrócenia połączeń pasażerskich do Ośna, Łagowa, Sulęcina
Temat: PKP PLK odpowiada dot. przywrócenia połączeń pasażerskich do Ośna, Łagowa Lubuskiego, Sulęcina.
PKP PLK żąda ogromnych cen za przywrócenie połączeń pasażerskich do Ośna, Łagowa, Sulęcina
Rzekomo czynne linie kolejowe
Jak informuje w korespondencji urząd UMWL, PKP PLK, mimo iż linie kolei do tych miast są czynne wyłącznie na papierze i w teorii, żąda ogromnych cen za przywrócenie połączeń pasażerskich do Ośna, Łagowa, Sulęcina:
"trasy do Łagowa, Ośna i Sulęcina są już planowane do wykorzystania w celach turystycznych, jednakże zarządca infrastruktury PKP PLK SA tj. miejscowy Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze odmawia ich udostępnienia, bądź oczekuje od przewoźnika poniesienia wysokich kosztów udrożnienia nieczynnych torów. "
--
wg informacji Piotra Tykwińskiego - Zastępcy Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego.
Odpowiedź PKP PLK
Panie Redaktorze,
Stacje Ośno Lubuskie oraz Sulęcin znajdują się na wyłączonym od 2014 r. dla ruchu pasażerskiego i towarowego odcinku Wędrzyn – Rzepin linii kolejowej nr 364. Natomiast stacja Łagów Lubuski znajduje się na linii kolejowej nr 375, na odcinku Nietoperek – Toporów, który także jest wyłączony z eksploatacji. Ruch pasażerski nie jest prowadzony na nim od 1989 r. W związku z tym ww. odcinki nie występują w ofercie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i nie są dla nich opracowywane rozkłady jazdy pociągów. Korzystanie z tych odcinków możliwe jest po zawarciu odrębnych umów z zainteresowanymi przewoźnikami, w których określone zostaną warunki korzystania oraz partycypacji zainteresowanych w kosztach ponownego przygotowania linii do prowadzenia ruchu pociągów oraz ich bieżącego utrzymania i eksploatacji.
Obecnie w Spółce prowadzone są prace planistyczne związane z nową perspektywą finansową na lata 2021 – 2027. Efektem tych prac będzie lista projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w kolejnych latach, które na podstawie analiz najlepiej wpisują się w sieciowy charakter transportu kolejowego i mogą przyczynić się do zwiększenia liczby pasażerów oraz przewożonych ładunków. W ramach tych prac objęta analizami jest linia kolejowa nr 364 Rzepin – Wierzbno.
Pozdrawiam
Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
______________________________
Merkuriusz Polski
Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
E adam.fularz@wieczorna.pl
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661
Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.
Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.
ZDJĘCIA
Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.
WIDEO
Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl
Komentarze
Prześlij komentarz